Powiat Ostrowski: Warsztaty kulinarne w Grudzielcu

  • 14.08.2019, 15:35
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Warsztaty kulinarne w Grudzielcu
Dwa dni trwały warsztaty kulinarne dla młodzieży i dzieci w Grudzielcu organizowane w ramach programu edukacyjnego współfinansowanego z budżetu Powiatu Ostrowskiego i Stowarzyszenia Razem Łatwiej pod hasłem: „Słodko, słodko, ale zdrowo”.

Każdy uczestnik musiał sam zrobić tort i upiec drożdżówki. Torty które powstały to prawdziwe dzieła cukiernictwa. W pracy podczas warsztatów widać było duże zaangażowanie oraz niezwykłą kreatywność uczestników, bo tort to nie tylko wygląd zewnętrzny – choć oczami jemy, ale także pyszny środek. Drożdżówki pięknie wyrosły – były kolorowe i bardzo duże. Młodzi cukiernicy nie tylko tworzyli z pasją , ale także świetnie radzili sobie z porządkami. Nad całością realizacji zadania czuwały panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

 

- To były już kolejne nasze warsztaty w tym roku na słodko. Wśród uczestników byly uczennice Zespołu Szkół Usługowych – przyszłe cukierniczki – mówiła Marlena Sobczak przewodnicząca KGW Grudzielec. – Ale trzeba przyznać, że wszyscy się starali, aby ich prace były wyjątkowe i pyszne. Szybko też uczyli się nowych rzeczy i technik np. zdobienia tortów.

 

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę dyplom oraz drobny upominek w postaci silikonowej foremki do babeczek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe