Szachy: Szachowe mistrzostwa Europy. Grali kaliscy juniorzy

  • 14.08.2019, 15:17
  • Ryszard Binczak
Szachy: Szachowe mistrzostwa Europy. Grali kaliscy juniorzy
Czworo reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego wzięło udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach. Wysokie, 12. miejsce w grupie do lat 8 zajął Filip Ochędzan.

Mistrzostwa odbyły się w Bratysławie. Wzięło w nich udział ponad 1300 zawodników z 48 federacji. Polska reprezentacja liczyła 76 szachistów i była czwartą, po Rosji, Czechach i Słowacji, najliczniejszą reprezentacją uczestniczącą w zawodach. W biało-czerwonej ekipie znalazło się czworo szachistów z KTS Kalisz: Filip Ochędzan (C8), Ewa Barwińska (D14), Tymon Ochędzan (C14) i Oskar Dixa (C16).

 

Najlepiej spośród kaliszan spisał się, rozstawiony z numerem 24, Filip Ochędzan, który w liczącej blisko 100 zawodników grupie do lat 8 zajął wysokie 12. miejsce.
- W przedostatniej rundzie Filip pokonał numer jeden listy startowej Besou’a Hussaina z Niemiec. W ostatniej, 9. rundzie była szansa na pozostanie w pierwszej dziesiątce mistrzostw, ale mocniejszy okazał się Ahmad Khagan z Azerbejdżanu - relacjonuje Maciej Sroczyński, trener i prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego.

 

Debiutujący w mistrzostwach Ewa Barwińska i Oskar Dixa potwierdzili swoje rankingi oraz numery startowe. Ewa, w grupie do lat 14 zajęła 44. miejsce, a Oskar był 90. w grupie do lat 16. Z kolei w grupie do lat 14 chłopców, jednej z najliczniej obsadzonych (150 zawodników) 70. miejsce zajął Tymon Ochędzan.

- Zawody były bezcenną lekcją dla naszych szachistów. Zebrane doświadczenie, możliwość rozegrania bezpośrednich pojedynków z mistrzami krajów oraz medalistami mistrzostw Europy z innych federacji: Włoch, Rosji, Litwy, Polski, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Azerbejdżanu, Norwegii, Szwecji, Francji, Czech, Słowacji, Cypru, Islandii, Armenii, Białorusi, Węgier, z pewnością zaprocentuje w przyszłości – dodaje Macie Sroczyński.

 

Udział kaliskich szachistów w Mistrzostwach Europy Juniorów 2019 dofinansowany został ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2019 rok.

 

www.kalisz.pl , fot. KTS Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe