Piłka ręczna: Sparingów ciąg dalszy. Wygrana z Ostrovią

• 12.08.2019, 07:30
KPR Ostrovia to kolejny zespół z jakim w okresie przygotowawczym do nowego sezonu spotkali się piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz. Kaliszanie pokonali pierwszoligowego rywala 25:21.

Czwarte tego lata spotkanie kontrolne podopieczni Patrika Liljestranda rozegrali w sobotę w hali Arena. Lepiej w mecz weszli goście, którzy w pewnym momencie odjechali na cztery oczka (3:7). Jednak miejscowi szybko wyrównali, a na przerwę schodzili prowadząc dwoma golami (11:9). Przewagę nad rywalem utrzymali także w drugiej połowie, powiększając ją o kolejne dwie bramki (18:14) i do końca meczu kontrolując jego przebieg. Ostatecznie wygrali 25:21.

Kaliszanie nie wystąpili w sobotę w pełnym składzie. Z różnych względów na parkiecie zabrakło Michała Dreja, Kamila Adamskiego, Krzysztofa Misiejuka i Caspra Liljestranda. Dobre spotkanie rozegrali natomiast pozyskani latem Robert Kamyszek i Kolya Malyarevich. Na kolejny sparing szczypiorniści Energi MKS Kalisz udadzą się w najbliższą środę do Leszna, gdzie zmierzą się z pierwszoligowym Realem Astromal.