Powiat Kaliski: Burmistrz wyróżnił policjantów

  • 10.08.2019, 13:48
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Burmistrz wyróżnił policjantów
Burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki w obecności zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witolda Goździelewskiego, podziękował czterem policjantom, którzy w trakcie służby uratowali życie topiącym się mężczyznom.

W sobotę, 29 czerwca br., st. sierż. Damian Dzik oraz st. sierż. Marcin Młynek podjęli akcję ratunkową w stosunku do 50-latka, który topił się w stawie. Policjanci weszli do wody złapali topiącego się mężczyznę i doholowali do brzegu, gdzie czekały inne osoby. Ostatecznie, wspólnymi siłami udało się wyciągnąć wyczerpanego 50-latka na brzeg. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu kaliskiego po badaniach trafił pod opiekę członków rodziny.
Podobną interwencję podjęli funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej - st. sierż. Paweł Wilkaniec oraz sierż. Norbert Bendkowski, którzy w okresie letnim pełnią służbę w sezonowej komórce specjalistycznej w miejscowości Szałe. W czwartek, 11 lipca policjanci wypływając łodzią na patrol zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, który się topił. Funkcjonariusze natychmiast skierowali łódź w jego stronę. Sierż. Norbert Bendkowski asekurowany przez swojego kolegę wskoczył do wody, by ratować tonącego. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Kalisza, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z jego relacji próbował popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

Burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki dziękując za pomoc w ratowaniu życia ludzkiego podkreślił, że jest dumny, iż na terenie gminy służbę pełnią funkcjonariusze, gotowi nieść pomoc innym, narażając własne życie i zdrowie. Słowa uznania za codzienną pracę policjantów na terenie miasta i gminy Opatówek, burmistrz skierował do zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu mł. insp. Witolda Goździelewskiego oraz Komendanta Komisariatu Policji w Opatówku asp. Tomasza Dyrdziaka, którzy byli obecni na uroczystości.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe