Kalisz: Nowy samochód dla Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu

  • 09.08.2019, 16:36
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowy samochód dla Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu
Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, przekazał na ręce Tomasza Stępniaka, dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu samochód marki Hyundai, który będzie wykorzystywany m.in. do nauki jazdy oraz badań diagnostycznych.

Samochód Hyundai i20 został zakupiony w ramach zadania  „Doposażenie i wyposażenie pracowni lub warsztatów szkolnych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne”, które stanowi część projektu pn. „Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Kwalifikacje i doświadczenie inwestycją w przyszłość młodzieży z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej – II EDYCJA”. Wartość zakupu wyniosła 57.502 zł.
– Jako samorząd wspieramy szkolnictwo zawodowe w Kaliszu. Zależy nam na jak najlepszej ofercie dla młodzieży. Mamy bardzo dobre szkoły, którymi już teraz możemy się chwalić. W Kaliszu kształcimy wysokiej klasy specjalistów, którzy znajdują pracę od razu po zakończeniu nauki - mówił prezydent Krystian Kinastowski. – Przekazany samochód to kolejny element projektu "Kalisz - przestrzeń dla profesjonalistów". Uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych zyskali właśnie możliwość nauki jazdy i wykonywania badań diagnostycznych na nowym pojeździe, a to z pewnością pomoże im poszerzać wiedzę w dziedzinie motoryzacji.
– Samochód będzie służył uczniom Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu jako pomoc dydaktyczna w zdobywaniu umiejętności prowadzenia pojazdu w ramach praktycznej nauki jazdy realizowanej w podstawie programowej kształcenia dla zawodów: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz technik pojazdów samochodowych - mówił Tomasz Stępniak, dyrektor szkoły. – Ponadto będzie wykorzystywany przez uczniów i nauczycieli zawodu do wykonywania badań diagnostycznych w ramach zajęć w pracowni mechaniki i mechatroniki pojazdowej, co znacząco podniesie jakość nauczania i komfort pracy. Samochód jest wyposażony w nowoczesne technologie, dostępne dziś w pojazdach samochodowych.
W uroczystym przekazaniu nowego auta uczestniczyła także m.in. Monika Otrębska-Juszczak, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju Miasta.
KC
Fot. Katarzyna Ciupek

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe