Kalisz: Nowe stawki za śmieci

  • 09.08.2019, 16:22 (aktualizacja 11.08.2019, 13:17)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Nowe stawki za śmieci
Radni Miasta Kalisza przyjęli nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dotyczy to zarówno śmieci zbieranych selektywnie, jak i tych zbieranych nieselektywnie.

Konieczność ustalenia nowych stawek wynikała z wygaśnięcia poprzednich umów Miasta na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Jeżeli odpady komunalne będą zbierane i odbierane w sposób selektywny, stawka będzie wynosiła 23 zł miesięcznie od osoby. W przypadku nieselektywnego gospodarowania odpadami, wynosić ona będzie 40 zł. Opłaty będą obowiązywały do końca 2019 roku.
W kwocie tej mieści się wyrównanie opłaty od 1 stycznia 2019 roku. Wtedy bowiem zwiększyła się stawka tzw. opłaty środowiskowej. Od 1 lipca 2019 roku zwiększyły się również koszty umów za odbiór odpadów, zawartych w drodze negocjacji z firmami. Konieczne było również zaprognozowanie wydatków na ten cel na kolejne, kończące rok, cztery miesiące. Koszty całego systemu muszą pokrywać – w ramach opłat – mieszkańcy. Miasto nie może do niego dopłacać, co wynika z przepisów ustawowych. 
Nowe stawki za odbiór odpadów, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2020 roku, poznamy w grudniu 2019 roku, po rozstrzygnięciu kolejnego przetargu.
JK
Fot. Juliusz Kowalczyk 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe