Powiat Kaliski: Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Cieni Drugiej

  • 09.08.2019, 05:02
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Termomodernizacja świetlicy wiejskiej w Cieni Drugiej
Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z termomodernizacją świetlicy wiejskiej w Cieni Drugiej. To jedno z zadań realizowanych przez gminę Opatówek mające na celu wspieranie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej.

Burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki wraz ze skarbnik gminy Dagmarą Gajewską - Pająk podpisał umowę z wykonawcą, tj. Firmą Handlowo - Usługową Elżbieta Perz. Całkowita wartość przeprowadzonych prac to 248 669 zł, z czego 172 313 zł to dofinansowanie pochodzące z środków Unii Europejskiej. Zakres robót, które przeprowadzone zostaną w Cieni Drugiej obejmuje m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych wraz wykonaniem tynku zewnętrznego, a także docieplenie stropu i dachu. W ramach prac, w budynku wykonana zostanie instalacja centralnego ogrzewania oraz wewnętrzna instalacja gazowa.


Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. ''Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Opatówek oraz gmin: Brzeziny, Godziesze Wielkie''. Jeszcze w tym roku planuje się przeprowadzenie termomodernizacji w budynkach świetlic wiejskich w miejscowościach: Porwity, Cienia Pierwsza i Sierzchów.
 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe