Powiat Ostrowski: Nowoczesny plac zabaw w Daniszynie

  • 09.08.2019, 04:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowoczesny plac zabaw w Daniszynie
Już od września najmłodsi mieszkańcy Daniszyna będą mogli korzystać z pięknego i nowoczesnego placu zabaw. Na terenie tuż obok publicznego przedszkola trwają ostatnie prace montażowe zabawek.

Na placu zabaw znajdzie się piaskownica, bujak, domek mechanik, podwójna huśtawka oraz duży zestaw sprawnościowy. Wszystkie zabawki wykonane z  bezpiecznych materiałów z atestami. Urządzenia wyróżnia piękna kolorystyka, która zapewne spodoba się najmłodszym. Na placu będą też m.in.: ławki czy stojak na rowery. Cały plac zabaw będzie ogrodzony i oświetlony. Wokół pojawi się zieleń, która stanowić będzie izolacje przed hałasem.
Do tej pory, po rozbudowie przedszkola, dzieci nie miały swojego placu zabaw. Stąd decyzja władz gminy o zakupie w tej części Daniszyna działki. Teren udało się kupić od prywatnej osoby. Plac zabaw kosztował prawie 130 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Dzieci z placu zabaw będą mogły korzystać już od września.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe