Ostrów: Aktywne partnerstwo

  • 07.08.2019, 05:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Aktywne partnerstwo
Z wizytą w Ostrowie Wielkopolskim przebywał Jacek Bialik, członek francuskiego komitetu ds. partnerstwa między Bergerac a Ostrowem Wielkopolskim.

- Bardzo się cieszę, że podczas pobytu w Ostrowie znalazł czas na krótkie spotkanie. Pan Jacek ma wiele pomysłów na aktywne partnerstwo naszych miast, a my z pewnością będziemy chcieli wdrożyć je w życie. Okazało się, że jego dobrym kolegą jest obecny radny Rady Miejskiej Ostrowa Radosław Torzyński. Mamy zatem znakomitego ambasadora naszego miasta w kontaktach z Bergerac – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Komitet ds. partnerstwa między Bergerac a Ostrowem Wielkopolskim został założony przez Polonię zamieszkującą to miasto, ale i cały rejon departamentu Dordogne. Wśród cennych inicjatyw stowarzyszenia jest organizacja jarmarków promujących polskie tradycje bożonarodzeniowe. Polska kuchnia w połączeniu z naszymi tradycjami i kolędami robi na tamtejszych mieszkańcach niemałe wrażenie, a z roku na rok jarmarki te cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Francuskie Bergerac do grona miast partnerskich Ostrowa Wielkopolskiego dołączyło w październiku 2017 roku, jednak nieformalne kontakty, w dużej mierze dzięki mieszkającej tam Polonii, miasta utrzymywały już od 2006 roku.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe