Kolarstwo: Bez barier w Tour de Pologne. Wystartowali kaliszanie

  • 06.08.2019, 17:40
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Bez barier w Tour de Pologne. Wystartowali kaliszanie
Wiktoria Suchecka, uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu oraz Andrzej Jabłoński, znany kaliski maratończyk i społecznik, przejechali - dedykowany osobom niepełnosprawnym – odcinek specjalny podczas 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wyjątkowy przejazd, na trójkołowych rowerach, odbył się w Zabrzu, tuż przed finałem trzeciego etapu wyścigu.

Największa i najpopularniejsza impreza kolarska w kraju, w tym roku zgromadziła też osoby, które mimo zdrowotnych barier nie stronią od aktywności fizycznej. Tuż przed tym, jak na mecie trzeciego etapu w Zabrzu zjawili się uczestnicy wielkiego wyścigu Tour de Pologne, odcinek specjalny na rowerach trójkołowych przejechało osiem osób wybranych z całego kraju. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. W gronie wyróżnionych znalazło się też dwoje kaliszan. Wiktoria Suchecka, dziewczynka z zespołem Downa, na co dzień jest uczennicą 6 klasy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19
w Kaliszu.

Wiktora bierze udział w olimpiadach specjalnych, jest otwarta, zaraża wszystkich swoją pozytywną energią. Dwa lata temu otrzymała trójkołowy rower od Fundacji Eco Textil i od tamtej pory świetnie opanowała jazdę, pokonując różne trasy w Kaliszu. Była naszą świetną reprezentantką w Tour de Pologne. Jesteśmy z niej bardzo dumni! – mówi Sylwia Baranowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu.

Obok Wiktorii na starcie przejazdu stanął też Andrzej Jabłoński, znany kaliski długodystansowiec, uczestnik 135 maratonów, mistrz i wicemistrz świata i Europy w biegach amatorskich. To właśnie on w 1997 pobiegł z Kalisza do Watykanu, z zaproszeniem dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Po przejściu udaru, każdego dnia dzielnie walczy o powrót do formy.

www.kalisz.pl , fot. Sylwia Baranowska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe