Aglomeracja: Dla zdrowia Aglomeracji

  • 06.08.2019, 06:37
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Dla zdrowia Aglomeracji
Ponad osiem tysięcy osób z Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej obejmie program zdrowotny „Odważ się na zdrowie – program metaboliczny dla mieszkańców Wielkopolski”.

Projekt ma objąć 8118 osób, które mieszkają lub pracują na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Będą do kobiety w wieku od 45 do 59 lat oraz mężczyźni w przedziale wiekowym 45-64 lata. Przejdą oni badania przesiewowe oraz uzyskają zindywidualizowaną poradę w zakresie doboru diety i aktywności fizycznej. Spośród tej grupy wybranych zostanie 650 uczestników końcowej terapii odchudzającej. Będzie ona trwała 6 miesięcy. W tym czasie uczestnicy uzyskają wsparcie dietetyka, specjalisty od aktywności fizycznej praz psychologa-terapeuty behawioralnego.
- Otyłość to znaczący problem cywilizacyjny. Stanowi zagrożenie szczególnie dla tych, którym trudno jest dokonać zmiany w swoim życiu. Dlatego w ramach programu przewidujemy nie tylko pomoc dietetyka, ale też psychologa, która jest bardzo istotna w utrzymaniu osiągniętych rezultatów. Chcemy nakłonić mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej nie tylko do zmiany nawyków żywieniowych, ale też do zmiany całego stylu życia. Mam nadzieję, że uda nam się zachęcić do tego jak najwięcej osób – powiedział prezydent Krystian Kinastowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.
Dzięki udziałowi w projekcie 650 osób obniży swoją masę ciała, zmieni nawyki żywieniowe oraz zwiększy aktywność fizyczną, co przyczyni się do poprawy ich zdrowia. 
Umowę na realizację programu, będącego częścią projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch – program metaboliczny dla mieszkańców AKO”, w imieniu Aglomeracji podpisali: Krystian Kinastowski – prezydent Kalisza oraz Józef Podłużny – wójt gminy Godziesze Wielkie i członek zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Urząd Marszałkowski reprezentowała Marzena Wodzińska – członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego. Całkowita wartość projektu to 1 838 134 zł. Aglomeracja Kalisko-Ostrowska otrzymała na jego realizację dofinansowanie w wysokości 1 746 227 zł ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.
JK
Fot. Juliusz Kowalczyk 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe