Powiat Kaliski: Zespoły z Brzezin zagrały na Gruszkowskiej Polanie

  • 06.08.2019, 05:54
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Zespoły z Brzezin zagrały na Gruszkowskiej Polanie
17 Zespołów ludowych z całej Polski a także z Bawarii wzięło udział w VII Festiwalu pn. „Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie”. Na zaproszenie Zespołu Folklorystycznego "Karkonosze" we wspólnym graniu w Gruszkowie wzięły udział również zespoły z powiatu kaliskiego – Kapela Ludowa Brzeziny oraz Zespół Pieśni Brzezinianki.

W Gruszkowie w gminie Mysłakowice nasze zespoły zaprezentowały przed licznie zgromadzoną publicznością folklor kalisko – sieradzki. Powiat kaliski reprezentował wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy oraz zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krzysztof Niedźwiedzki. Współpraca z Zespołem Karkonosze oraz z regionem dolnośląskim zainicjowana została poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzeziny, kiedy to w listopadzie 2018 roku zorganizowano tam wyjazdowe warsztaty muzyczno – instrumentalne w ramach grantu „Z przytupem na ludowo” dofinansowanego przez Stowarzyszenie LGD „Długosz Królewski”. W ramach grantu zakupiono również 19 nowych strojów dla pań z Zespołu Pieśni Brzezinianki oraz panów z Kapeli Ludowej w Brzezinach. Wyjazd do Gruszkowa był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Kaliskiego, Gminy Brzeziny, LGD Długosz Królewski i Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Brzeziny.
KN
Fot. K. Niedźwiedzki

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe