Kalisz: Więzienie – co dalej?

  • 06.08.2019, 05:00
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Więzienie – co dalej?
Przedstawiciele władz ministerialnych oraz Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w towarzystwie włodarzy Kalisza odwiedzili budynek po zakładzie karnym. Wizyta wiąże się ze staraniami o zagospodarowanie obiektu.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie od jesieni zastąpi Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, funkcjonujący w Szczypiornie. Uczelnia, aby móc w pełni realizować program dydaktyczny, szuka dodatkowych przestrzeni. Jedną z nich mógłby być właśnie dawny zakład karny przy ulicy Łódzkiej. 
Obiekt pod kątem wykorzystania na potrzeby zajęć oglądali, w towarzystwie prezydenta Krystiana Kinastowskiego i wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, dr Marcin Romanowski – wiceminister sprawiedliwości, ppłk dr Marcin Strzelec – rektor-komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki, kpt. Piotr Sękowski – kanclerz tej uczelni oraz poseł Jan Dziedziczak.
JK
Fot. Iwona Cieślak 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe