Kolarstwo: Kolejny sukces Janka Gadery. Zawodnik KTK na podium w Mini Tour de Pologne

  • 05.08.2019, 10:36
  • Ryszard Binczak
Kolarstwo: Kolejny sukces Janka Gadery. Zawodnik KTK na podium w Mini Tour de Pologne
Wspaniale w wyścigu Mini Tour de Pologne pojechał Jan Gadera. W rywalizacji młodzików utalentowany reprezentant Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zajął drugie miejsce.

Zmagania najmłodszych adeptów kolarstwa to już kilkuletnia tradycja związana z głównym wyścigiem Tour de Pologne. W minioną sobotę ich uczestnicy zmierzyli się na 20-kilometrowej trasie wytyczonej ulicami Krakowa. Na starcie zameldowało się aż ośmiu reprezentantów kaliskiego klubu: Jan Gadera, Wiktor Gałdyn, Stanisław Kowalski, Kacper Molski, Jakub Lichosyt, Bartłomiej Musiał, Przemysław Pisula i Maciej Witasiak. Najlepiej spisał się Janek Gadera, który zajął drugie miejsce, uzyskując taki sam rezultat jak zwycięzca - Kamil Handzlik (UKS Sokół Kęty). Na 22. lokacie uplasował się Wiktor Gałdyn, a 65. był Kacper Molski. Pozostali podopieczni trenera Jakuba Dąbrowskiego zajęli lokaty pod koniec pierwszej i na początku drugiej setki.

Udział w tej najbardziej prestiżowej imprezie kolarskiej w kraju to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale i miłych spotkań. Podczas sobotniego spaceru po trasie wyścigu młodzi kaliscy cykliści zadzierzgnęli nić sympatii z ekipą reprezentacji Polski.

www.kalisz.pl , fot. KTK Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe