Powiat Ostrowski: I Turniej Wsi Skalmierzyce

  • 04.08.2019, 10:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: I Turniej Wsi Skalmierzyce
Koło Gospodyń Wiejskich w Skalmierzycach we współpracy z sołectwem oraz OSP Skalmierzyce zorganizowało I Turniej Wsi Skalmierzyce.

Trzy zgłoszone drużyny rywalizowały o nagrodę niespodziankę w sześciu niecodziennych konkurencjach, jak np. „buszujący w zbożu”, „wyścig gąsienic”, czy „rzut gumiakiem”. Zwyciężyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali obdarowani medalami oraz nagrodami, a ponadto na placu rekreacyjnym „Dąbek” zostaną zamontowane cztery ławki parkowe – główna nagroda rywalizacji sportowej. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach przygotowanych przez strażaków. Dzieci brały udział w „gaszeniu płonącego domu” oraz „ściąganiu kota z drzewa”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prowadzona przez straż akcja edukacyjna – udzielanie pierwszej pomocy. Przybyli goście mogli spróbować placka drożdżowego przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich a także swojskiego chleba ze smalcem, ogórków kiszonych oraz innych potraw i wypieków. Na najmłodszych czekały zamki dmuchane i kolorowe balony oraz nagrody za udział w zabawach. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.
 

Ewelina Stachowicz-Zych

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe