Powiat Ostrowski: Wkrótce przeprowadzka urzędu gminy

  • 03.08.2019, 17:14
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wkrótce przeprowadzka urzędu gminy
W nowym budynku Urzędu Gminy przy ulicy Gimnazjalnej rozpoczął się ostatni etap prac – wyposażanie pomieszczeń.

Wyposażenie urzędu kosztować będzie ponad 400 tysięcy złotych. Umowę w tej sprawie podpisano na początku maja. W drodze przetargu wybrano najbardziej korzystną cenowo ofertę.

- Prace wykończeniowe nabierają dużego tempa. Przeprowadzkę urzędu z dotychczasowego przy Alejach Powstańców Wielkopolskich do nowej siedziby przy ul. Gimnazjalnej zaplanowaliśmy na 15 sierpnia. Tego dnia zaangażowani będą wszyscy pracownicy urzędu. O pomoc poprosiliśmy także nasze gminne jednostki OSP, głównie w przewiezieniu dokumentów. 16 sierpnia urząd będzie czynny. Trwać będzie układanie przywiezionych dokumentów, montaż komputerów, dlatego prosimy interesantów o wyrozumiałość. Tego dnia będzie można jedynie złożyć wniosek. W poniedziałek, 19 sierpnia oficjalnie rozpoczynamy pracę w Urzędzie Gminy przy ul. Gimnazjalnej 5 w Ostrowie Wielkopolskim. Jestem pewien, że nowe miejsce zdecydowanie poprawi warunki pracy urzędników, będzie także spełniało oczekiwania wszystkich naszych mieszkańców i klientów – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Nowy urząd będzie miał prawie 800 metrów kw. powierzchni użytkowej. Jest 3- kondygnacyjny, podpiwniczony. Ogrzewany będzie z miejskiej sieci. Przystosowany jest do osób niepełnosprawnych. Wcześniej w budynku przez wiele lat mieścił się Młodzieżowy Dom Kultury. Z ówczesnego układu pomieszczeń niewiele zostało. Wiele ścian zostało wyburzonych, wiele powstało nowych, wszystko po to by urząd był jak najbardziej funkcjonalny. Remont budynku kosztował w sumie ponad 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodziły z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe