Powiat Ostrowski: Inwestycyjny ruch w szkołach

  • 02.08.2019, 12:21 (aktualizacja 07.08.2019, 09:29)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Inwestycyjny ruch w szkołach
Za uczniami połowa wakacji. Tymczasem z prawdziwym boomem remontowym muszą zmierzyć się dyrektorzy szkół i placówek.

Okres wakacji to tradycyjny czas remontów w oświacie. W tym roku pracy sił i środków trzeba jeszcze więcej bo też rok, który się rozpocznie będzie niecodzienny, podwójny pod względem liczby uczniów.
- W tym roku zarówno zakres, jak i tempo prac są wyjątkowe. Wielu inwestycji wymusza na nas reforma i związany z nią podwójny rocznik uczniów. Chcemy, aby każdy uczeń miał godne warunki do zdobywania wiedzy, a nauczyciele mieli odpowiednie zaplecze - powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.
Na remonty i modernizacje pomieszczeń szkół i placówek prowadzonych przez powiat z budżetu powiatu ostrowskiego przeznaczonych zostanie ok. 3,5 mln zł. Jednym z największym pod względem finansowym i zakresem rzeczowym zadań jest dostosowanie do potrzeb edukacji drugiej połowy budynku, w którym funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury. W salach na poszczególnych piętrach będą uczyć się uczniowie Zespołu Szkół Usługowych oraz Zespołu Szkół Technicznych. Ci ostatni przychodząc na praktyczne zajęcia do Centrum Kształcenia Praktycznego nie będą musieli tracić czasu i wracać na przedmioty ogólne. Wszystko będzie w jednym miejscu. Znajdzie się tutaj także pokój nauczycielski wraz z całym zapleczem.
Swój wygląd zmieni diametralnie znaczna część pomieszczeń Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Poznańskiej. Z głównych korytarzy tej jednej z najlepszych szkół technicznych w Wielkopolsce już znikły nieco archaiczne boazerie i lastriko. Zastąpi je nowoczesny wystrój i wyposażenie na miarę czasów,  poziomu i oczekiwań.
Nowych uczniów, ale także gości, którzy przyjadą na zbliżające się jubileusze odmienionymi pomieszczeniami powitają ostrowskie licea. I Liceum Ogólnokształcące remontuje toalety, II Liceum Ogólnokształcące odświeża korytarze oraz część pomieszczeń, III Liceum Ogólnokształcące wymienia instalacje CO i remontuje korytarze, IV Liceum Ogólnokształcące, szkoła, która wśród liceów zrobiła najlepszy nabór przywita uczniów otwarta przestrzenią i pięknie wyremontowanymi korytarzami.
Nowe klasy oraz wyposażenie wzbogacą się inne szkoły jak „ekonomik’’ i „transportówka’’. Nowe pracownie będzie mógł uruchomić Młodzieżowy Dom Kultury, który na ten cel zagospodaruje klimatyczne piwnice.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe