Boks: Cenne zwycięstwo Aleksandra Stawireja

  • 30.07.2019, 07:35
  • Ryszard Binczak
Boks: Cenne zwycięstwo Aleksandra Stawireja
Międzypaństwowy mecz bokserski Polska-Bułgaria zakończył się zwycięstwem polskich kadrowiczów. Wygraną w ringu zaliczył m.in. Aleksander Stawirej, zawodnik KS Ziętek Team. Wynik jest cenny w perspektywie jego starań o prawo wyjazdu na mistrzostwa świata do Rosji.

Polsko-bułgarska konfrontacja odbyła się w miniony piątek w warszawskim Hotelu Hilton, stanowiąc inaugurację cyklu Suzuki Boxing Night, promującego boks olimpijski. W programie imprezy znalazło się osiem pojedynków. Pięć z nich zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych, oni też wygrali całą rywalizację stosunkiem 10:6.

W starciu kończącym galę rękawice skrzyżowali Aleksander Stawirej, pięściarz KS Ziętek Team Kalisz i kolega z kadry Adam Kulik (KS Paco Lublin), który początkowo miał walczyć z jednym z Bułgarów, ale okazało się, że w teamie rywali zabrakło pięściarza w wadze superciężkiej. Ostatecznie zdecydowano więc, że odbędzie się „wewnętrzna” walka pokazowa. Podopieczny Mariusza Ziętka nie był faworytem tego pojedynku. Sprawy nie ułatwiał m.in. fakt, że o pojedynku z Kulikiem dowiedział się dwa dni przed galą. W tak krótkim czasie trudno jest optymalnie przygotować się do walki. A jednak. Wygrywając pojedynek Stawirej pokazał, że jest to możliwe. Był lepszy od rywala zwłaszcza pod względem kondycyjnym, co udowodnił szczególnie w trzeciej odsłonie walki. Werdykt sędziów nie mógł być inny, reprezentant KS Ziętek Team Kalisz wygrał starcie jednogłośnie na punkty (3-0).

– To był trudny i wymagający przeciwnik. Starałem się robić to, co sobie założyliśmy z trenerem przed walką. Muszę jednak podciągnąć to na jeszcze wyższy poziom, a wtedy będę wygrywał na arenach międzynarodowych. Nie jestem jeszcze w stu procentach przygotowany, ale będę ciężko pracował nad powrotem do najwyższej dyspozycji – komentował tuż po walce Aleksander Stawirej.

Zarówno Aleksander Stawirej, jak i Adam Kulik są kandydatami do wyjazdu na wrześniowe mistrzostwa świata w rosyjskim Jekaterynburgu. Wygraną podczas gali zawodnik kaliskiego klubu z pewnością polepszył swoje notowania u trenera narodowej kadry Iwana Juszczenki w kontekście udziału w światowym czempionacie. Od 2 sierpnia Stawirej będzie uczestniczył w dwutygodniowym zgrupowaniu na Ukrainie, w którego planie znajdują się sparingi m.in. z gospodarzami i reprezentantami Turcji.

www.kalisz.pl , fot. KS Ziętek Team

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe