Powiat Ostrowski: Rozbudowa szkoły w Łąkocinach

  • 29.07.2019, 04:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozbudowa szkoły w Łąkocinach
W Łąkocinach trwa rozbudowa szkoły. Placówka od września zyska m. in.: nową salę sportową i pomieszczenia lekcyjne, a cały obiekt dzięki termomodernizacji będzie miał nowe oblicze.

Prace budowlano-remontowe trwają na terenie całej szkoły, zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. W całej szkole wymieniane jest centralne ogrzewanie. Pojawią się nowe grzejniki, sale będą odmalowane. Z zewnątrz budynek jest w trakcie termomodernizacji. Gotowa jest już strona zachodnia i południowa. Trwają prace od strony północnej i wschodniej. Zarówno szkoła jak i sala będą pomalowane w jasnych kolorach z czerwonymi elementami.

- Zakres prac jest bardzo szeroki. Od rozbudowy szkoły, poprzez termomodernizację na pracach wykończeniowych kończąc. W samej szkole prace polegają na wymianie centralnego ogrzewania, malowaniu ścian oraz połączeniu obecnego budynku z nową częścią - wymienia Mirosława Zwierz, główny wykonawca inwestycji, firma Budomax.

Prace ruszyły w październiku ubiegłego roku. Jej najważniejszą część stanowi budowa nowej sali gimnastycznej, której do tej pory nie było. Uczniowie korzystali z sali w sąsiedniej szkole w Daniszynie. Teraz będą mieć swoją. W ramach rozbudowy pojawią się także szatnie, toalety, dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora oraz pomieszczenia gospodarcze. W nowym obiekcie trwają prace instalacyjne. Budowlańcy rozpoczęli montaż płytek w łazienkach.

- Wraz z początkiem nowego roku szkolnego wszyscy nam będą w okolicy zazdrościć. Będziemy mieć wspaniały, piękny obiekt. Poza dodatkowymi pomieszczeniami, w tym salami lekcyjnymi doczekaliśmy się nowej sali gimnastycznej, której nam bardzo brakowało. W tej chwili prace są bardzo zaawansowane, wszystko po to by 1 września dzieci wróciły do pięknego obiektu – mówi Danuta Walisiak, dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Łąkocinach.

Szkoła w Łąkocinach od 1 września 2013 jest placówką niepubliczną, prowadzoną przez miejscowe stowarzyszenie. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności oraz sąsiednich miejscowości. Teraz dzięki rozbudowie będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Budynek szkoły należy do Gminy Ostrów Wielkopolski, stąd inwestycje finansowane przez samorząd.

- Pierwotnie w Łąkocinach zaplanowana była budowa sali gimnastycznej, dwóch sal lekcyjnych i kilku dodatkowych pomieszczeń. W trakcie prac, pojawiły się głosy mieszkańców by stary budynek szkoły również nabrał nowych barw, ale żeby to zrobić konieczne była termomodernizacja obiektu. W tym także wymiana centralnego ogrzewania. Bardzo urosły nam koszty prac, ale mam nadzieję, że to inwestycja na wiele kolejnych lat, która będzie służyła mieszkańcom i z której będą dumni – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Nowy obiekt powstał w sąsiedztwie obecnej szkoły. Wcześniej na tym terenie stały budynki, które i tak nadawały się tylko do rozbiórki. Teraz w ich miejscu stoi okazała cześć szkoły, która niewątpliwie wywoła wiele uśmiechu na twarzach dzieci wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe