Powiat Ostrowski: Będą nowe pojazdy

  • 26.07.2019, 13:57
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Będą nowe pojazdy
O dwa mikrobusy do transportu osób niepełnosprawnych wzbogacą się Domy Pomocy Społecznej prowadzone rzez powiat ostrowski. Znaczna część kwoty zakupu aut sfinansowana zostanie z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami” PFRON podpisał stosowne umowy z przedstawicielami samorządów, na różne formy aktywizacji oraz wsparcia dla osób niepełnosprawnych. W przypadku powiatu ostrowskiego jest to właśnie dofinansowanie na zakup samochodów dla podopiecznych DPS.

Dzięki realizacji programu skutecznie zmieniamy krajobraz polskich miast i wsi, które stają się coraz bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych – mówiła prezes zarządu PFRON Marlena Maląg podczas uroczystości parafowania dokumentów.

Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł, po 80 tys. zł na każdy DPS. Z budżetu powiat wyasygnuje kwotę ok. 130 tys. która pozwoli na zakup dwóch busów w pełni dostosowanych do potrzeb przewozu niepełnosprawnych.

 

Powiat ostrowski prowadzi dwa DPS-y w Psarach (gmina Sieroszewice) oraz w Ostrowie. W obu przypadkach auta są niezbędne w funkcjonowaniu palcówki zwłaszcza w transporcie do lekarzy oraz innych form wsparcia poza palcówką.

- Obecnie dysponujemy Volkswagenem Transporterem, który liczy sobie ponad 20 lat. Nie spełnia on wszystkich wymogów i oczekiwań pensjonariuszy. Dlatego tak cieszymy się z nowego pojazdu – powiedziała Katarzyna Modrzyńska dyrektor DPS w Ostrowie.

Nowe fordy wyposażone we wszystkie urządzenia do bezpiecznego przewozu niepełnosprawnych gotowe będą jesienią tego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe