Ostrów: Powstanie kolejna część ramy komunikacyjnej

  • 26.07.2019, 04:00 (aktualizacja 02.08.2019, 09:04)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Powstanie kolejna część ramy komunikacyjnej
W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na pierwszy etap budowy drogi pomiędzy ulicą Kaliską a ulicą Limanowskiego – ten etap budowy komunikacyjnej ramy miasta dotyczy ponad półkilometrowego odcinka od Kaliskiej do Grunwaldzkiej. Wartość tego kontraktu to ponad 3 miliony złotych.

To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych Ostrowa zaplanowanych w miejskim budżecie na ten rok. Nie tylko ze względu na koszty, ale także na duże ułatwienia komunikacyjne dla mieszkańców miasta.    
- Jest jeden z etapów większej inwestycji, który połączy ulicę Kaliską, obok Galerii Ostrovia, z ulicą Limanowskiego. Jednak już ta część, do ulicy Grunwaldzkiej, pozwoli na bezpośredni dostęp do ramy komunikacyjnej miasta mieszkańcom tej części Ostrowa – ułatwi wyjazd w stronę Kalisza oraz dojazd do galerii – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Odcinek od Kaliskiej do Grunwaldzkiej to niemal 600 metrów nowej drogi, ale także pełna infrastruktura związana z jej powstaniem. W ramach inwestycji, na całej długości ulicy wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, a także ciąg pieszo – rowerowy z kostki brukowej.  
- Podpisana umowa zawiera także budowę kanału deszczowego, wykonanie studni, przebudowę rowu wraz z umocnieniem jego dna i skarp, jego wykoszenie i odmulenie, budowę nowego oświetlenia drogowego – to 18 kompletów słupów oświetleniowych i opraw, przebudowę sieci energetycznych. To budowa całkowicie nowej drogi – wymienia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Wieruchowski.
Na przetarg ogłoszony przez MZD zgłosiło się aż osiem podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo drogowe Drogbud Szablewski z Nowych Skalmierzyc oraz Firma Handlowo – Usługowa Wiktor z Latowic. Wartość prac to 3 137 765 zł. Okres gwarancji na wykonane roboty drogowe to 7 lat.
Wartość całej inwestycji, która połączy Kaliską z Limanowskiego, to ponad 4,5 mln zł. Zostanie ona dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury kwotą blisko 1,5 mln zł.
W najbliższych tygodniach teren budowy przekazany zostanie wykonawcy. Ten etap, czyli połączenie ulicy Kaliskiej z ulicą Grunwaldzką, to zadanie dwuletnie. Według umowy inwestycja ta zakończyć się ma w maju 2020 roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe