Kalisz: W trosce o portfele mieszkańców

  • 25.07.2019, 11:48
  • Ryszard Binczak
Kalisz: W trosce o portfele mieszkańców
W Kaliszu, tak jak i w całym kraju, zmienią się stawki za odbiór odpadów komunalnych. Wynika to z rosnących stale kosztów systemu.

W bieżącym roku wzrosła opłata środowiskowa oraz znacznie wzrastają koszty pracownicze i inne, wpływające na cenę usług w zakresie odbioru odpadów. Pokazał to zorganizowany przez Urząd Miasta Kalisza przetarg na odbiór odpadów na kolejny okres. Z uwagi na zbyt wysokie oferty cenowe, Prezydent Miasta Kalisza zdecydował o unieważnieniu postępowania przetargowego. Jednocześnie podjęto rozmowy z dotychczasowymi firmami odbierającymi odpady od mieszkańców miasta, w celu zabezpieczenia odbioru odpadów od września z naszych domów. Wiadomo jednak, że stawki opłaty pobieranej od mieszkańców będą musiały ulec zmianie.
- W sierpniu odbędzie się zatem nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kalisza, podczas której zostaną ustalone nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych. Zaczną one funkcjonować od 1 września br. roku - mówi Jan Adam Kłysz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza.
Miasto podejmuje wszelkie starania, by podwyżki były jak najmniejsze. Dziś jeszcze nie można określić ile będą one wynosiły. Na pewno muszą pokryć koszty funkcjonowania systemu w całym roku. Do końca sierpnia jednak nic się nie zmieni.
AB
Fot. Juliusz Kowalczyk

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe