Kalisz: Kaliszanka przekazała pieniądze oszustom

  • 24.07.2019, 13:02 (aktualizacja 24.07.2019, 13:57)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kaliszanka przekazała pieniądze oszustom
Kaliscy policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa metoda na „policjanta” do którego doszło na terenie Kalisza. Ofiarą oszustów podających się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji padła 62-letnia kobieta. Kobieta przekazała oszustom pieniądze z kredytu, który wzięła w banku.

Do zdarzenia doszło w 22 lipca br. Z relacji 62-latki wynikało, że zadzwonił do niej nieznany mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Oszust w trakcie rozmowy przekonał swoją rozmówczynię, że zajmuje się rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami kredytów w bankach. Mężczyzna przekonał kaliszankę, że hakerzy będą próbowali wziąć kredyt wykorzystując jej dane osobowe. Kobieta aby uchronić się przed tym przestępstwem, miała uprzedzić działania oszustów i złożyć wniosek o pożyczę w banku. Niestety kaliszanka uwierzyły w tę zmyśloną przez przestępców historię. I przelała pieniądze uzyskane z kredytu na wskazane przez oszustów konto. Kiedy 62-latka zorientowała się, że została oszukana postanowiła powiadomić policję.

Kolejny raz policja apeluje do seniorów, aby nie działali pochopnie. Emocje i pośpiech nie są dobrym doradcą, w podobnych sytuacjach. Każdorazowo, w chwili wątpliwości natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112 (rozłączając wcześniej prowadzoną rozmowę), gdzie oficer dyżurny Policji udzieli nam informacji jak mamy dalej postępować.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe