Powiat Ostrowski: Rozpoczęły się kolejne prace na dworcu

  • 18.07.2019, 14:02 (aktualizacja 18.07.2019, 14:21)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozpoczęły się kolejne prace na dworcu
Pod koniec ubiegłego roku zakończył się pierwszy etap modernizacji dachu zabytkowego dworca kolejowego w Nowych Skalmierzycach.

W ramach dalszej renowacji części frontowej samorząd postanowił przeznaczyć środki finansowe na prace konserwatorskie przy elewacji, stolarce drzwiowej oraz okiennej. Wyłoniony w trybie przetargu wykonawca z Ostrzeszowa na zakończenie przedsięwzięcia ma czas do 1 października br.

Odnowienie elewacji będzie polegało w szczególności na naprawie miejsc grożących zawaleniem, zabezpieczeniu luźnych części gzymsów i attyk, wzmocnieniu i oczyszczeniu kamienia, tynku i cegły, uzupełnieniu powstałych przez lata ubytków i spękań muru. Z kolei w odniesieniu do stolarki zakresem prac objęto wszystkie okna, okucia, kraty oraz drzwi zewnętrzne – naprawa będzie polegała na ich odtworzeniu wg stanu historycznego.

Koszt inwestycji to 882.134 zł, z czego 210.000 zł pochodzi z pozyskanej przez samorząd Nowych Skalmierzyc dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Departamentu Ochrony Zabytków w ramach „Programu Ochrony Zabytków 2019”.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe