Ostrów: Nowy zbiornik na Kamiennej

  • 16.07.2019, 14:46 (aktualizacja 22.07.2019, 19:08)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Nowy zbiornik na Kamiennej
Zakończone zostały prace przy budowie zbiornika retencyjnego przy ulicy Kamiennej. Ma on powierzchnię niemal 4000 m2 i pojemność prawie 5000 m3. Powstał, by zwiększyć bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców przed negatywnymi skutkami opadów i roztopów.

Zgodnie z umową prace budowlane powinny zostać zakończone do 31 sierpnia 2019 roku. Wykonawcy udało się je wykonać aż półtora miesiąca wcześniej.

- Mamy spora praktykę w budowaniu takich obiektów. Nasza firma jest największą tego typu w województwie lubuskim. Zapewniamy odpowiedni sprzęt i wyszkolonych pracowników, co ma wpływ na czas i jakość wykonywanych prac. Warto również podkreślić bardzo dobrą współpracę z pracownikami ostrowskiego Urzędu Miejskiego oraz z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg. Dzięki temu prace inwestycyjne przebiegły niezwykle sprawnie - mówi Arkadiusz Jaranowski, właściciel firmy Zakład Handlowo – Usługowy Arkadiusz Jaranowski z Międzyrzecza.

Do ogłoszonego przez Miejski Zarząd Dróg przetargu zgłosiło się sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożył zakład z Międzyrzecza. Koszt prac to 684 464 zł. Termin gwarancji na prace budowlane zawarty w ofercie wyniósł 60 miesięcy.

Głównym zadaniem zbiornika będzie zminimalizowanie spływów wody z rejonu ulic: Klasztorna – Sadowa – Strzelecka do kanalizacji deszczowej i znaczne zmniejszenie w niej przepływów podczas ulewnych deszczów i gwałtownych roztopów. Wokół zbiornika Miejski Zarząd Dróg planuje wykonać nasadzenia drzew.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe