Powiat Ostrowski: Pociąg retro w Nowych Skalmierzycach

  • 16.07.2019, 12:19
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Pociąg retro w Nowych Skalmierzycach
Legendarny parowóz Pt47, czyli pociąg pośpieszny polskiej konstrukcji produkowany pod koniec lat 40. XX wieku odwiedził stację w Nowych Skalmierzycach.

Jak podkreśla organizator przejazd odbył się w ramach nostalgicznej przejażdżki pociągiem z wolsztyńskiej parowozowni w czasie lipcowej wyprawy w kierunku mazurskich szlaków kolejowych.

Na przybyłych gości oprócz samego parowozu czekały także inne atrakcje: występ orkiestry kolejowej z Piotrkowa Trybunalskiego, wprowadzająca w klimat minionych lat grupa rekonstrukcyjna z Ostrowa Wielkopolskiego oraz przygotowana przez regionalistę Jerzego Wojtczaka wystawa pt. „Kolejarskie tradycje Nowych Skalmierzyc” połączona z prezentacją modeli kolejek Adama Kocha. Nie sposób także nie wspomnieć o państwu Chwiłkowskich - czynnych pracownikach kolei, którzy w oryginalnych strojach wręczali bilety peronowe.

Sam przejazd, chociaż odpłatny, zgromadził wielu pasażerów. Mieszkańcy, którzy skorzystali z konkursu ogłoszonego przez burmistrza Nowych Skalmierzyc Jerzego Łukasza Walczaka i odpowiedzieli na dwa proste pytania mogli jednak pojechać parowozem całkowicie za darmo. AL

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe