×

Pływanie: „Życiówka” i drugie miejsce w finale B

  • 09.07.2019, 04:16
  • Ryszard Binczak
Pływanie: „Życiówka” i drugie miejsce w finale B
Dobry występ podczas Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu zanotował Daniel Wytwer. Zawodnik sekcji pływackiej KKS-u Kalisz zajął drugie miejsce w finale B na 100 m delfinem.

Reprezentant KKS-u uzyskał czas 1:00.53, poprawiając o prawie sekundę rekord życiowy ustanowiony podczas porannych eliminacji. Gdyby wtedy popłynął tak szybko awansował by do finału A dołączając do grona ośmiu najlepszych 15-letnich delfinistów w Polsce.
W ostatecznym rozrachunku sklasyfikowany został na 10. miejscu.

W rozegranych na 50-metrowym basenie MOSiR w Oświęcimiu zawodach wzięło udział 453 pływaków ze 145 klubów. KKS Kalisz, oprócz Daniela Wytwera, reprezentowały też Gabriela Kubczyk, Sandra Matecka i Martyna Trenogow. Pomimo tego, iż w każdym starcie poprawiły one swoje rekordy życiowe nie zdołały awansować do finałów.

Przygotowanie do mistrzostw i udział w nich możliwy był dzięki dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.

 

www.kalisz.pl , fot. sekcja pływacka KKS-u Kalisz

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe