Aglomeracja: Szukamy Judymów

  • 07.07.2019, 07:00
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Szukamy Judymów
Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolska Izba Lekarska ogłosiły kolejną edycję konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem” im. dr Kazimierza Hołogi.

Poszukujemy Judymów – mówiła podczas konferencji prasowej Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, podkreślając, że: warto wyróżniać lekarzy, którzy poza tym, że są świetnymi fachowcami, z pasją oddają się także działalności prospołecznej i charytatywnej.

Wspólnie z Arturem de Rosier, prezesem Okręgowej Rady Lekarskiej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, ogłosiła kolejną edycję konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem”
i zachęcała do zgłaszania kandydatów do niego (kandydatury będzie można zgłaszać do 12 września tego roku).

- Konkursowi patronuje człowiek niezwykły – dr Hołoga, diagnosta o niebywałej intuicji i świetny chirurg. Mimo, że przeżył zaledwie 45 lat, wykorzystał ten czas z myślą o drugim człowieku, oddając swój czas i serce potrzebującym. Trwa właśnie proces beatyfikacyjny doktora Hołogi - powiedział Artur de Rosier.

Zarząd Samorządu Województwa Wielkopolskiego ustanowił Konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem im. dr Kazimierza Hołogi w 2017 roku. Jest to wspólny projekt Samorządu tego regionu i Wielkopolskiej Izby Lekarskiej promujący działalność charytatywną i społeczną lekarzy z tego województwa.

Celem inicjatywy jest uhonorowanie osób, które poprzez swoją postawę życiową oraz działalność pozazawodową niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. Osoby te wyróżniają się w środowisku wyjątkową aktywnością o charakterze prospołecznym i charytatywnym. Stanowią wzór, inspirują do działania, promują wartości etyczne oraz prezentują postawę godną naśladowania.

Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, wywodzący się z Wielkopolski niezwykły lekarz z powołania, społecznik i filantrop, który w drugiej połowie XX wieku wcielał w życie ideały lekarzy, bez reszty oddany pacjentom.

Wzór karty zgłoszeniowej oraz logo konkursu można pobrać ze strony www.umww.pl z zakładki Start >> Urząd >> Departamenty >>Departament Zdrowia >>Dokumenty do pobrania lub ze strony www.wil.org.pl na Stronie Głównej – rubryka Sprawy – zakładka Wielkopolski Lekarz z Sercem. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected], faksem (+48 61 62 66 351) lub pocztą: Departament Zdrowia, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,
al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe