Kalisz: Do aresztu z usiłowanie rozboju

  • 06.07.2019, 15:30
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Do aresztu z usiłowanie rozboju
Na 3 miesiące do aresztu trafił 24-latek, za który usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na terenie Kalisza. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 czerwca br. około godziny 16:00. Do jednego ze sklepów na terenie Kalisza wszedł młody mężczyzna. Napastnik grożąc nożem sprzedającej tam kobiecie, zażądał wydania pieniędzy znajdujących się w kasie. Dzięki zdecydowanej postawie pracownicy, mężczyzna nie osiągnął zamierzonego celu. Pracownicy ochrony wezwani na miejsce przez kobietę, ujęli sprawcę przestępstwa i przekazali policjantom. 24-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Następnego dnia kaliszanin usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 3 lipca br. Sąd Rejonowy w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo, Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe