Aglomeracja: O transporcie aglomeracyjnym

  • 05.07.2019, 05:13 (aktualizacja 07.07.2019, 10:57)
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: O transporcie aglomeracyjnym
Zintegrowany Transport Publiczny w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej był głównym tematem spotkania Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza i jednocześnie prezesa zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska z członkami zarządu stowarzyszenia.

- Nie ulega wątpliwości, że jako aglomeracja powinniśmy wypracować pewien plan, który pozwoli stworzyć wspólny transport, co umożliwi realizację celów zmierzających do jeszcze lepszego rozwoju regionu – mówił Krystian Kinastowski, prezes zarządu. - Wspólny transport zapewni spójność wewnętrzną aglomeracji.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na fakt, że konieczne jest stworzenie takich warunków w Aglomeracji, by każdy rodzaj transportu mógł się swobodnie rozwijać i funkcjonować równolegle do siebie. Rozmawiano także o gospodarce wodnej terenu oraz bezpieczeństwie mieszkańców podczas ewentualnego zagrożenia powodziowego.

Opracowany zostanie wspólny Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP) o znaczeniu strategicznym, który będzie wynikiem przystąpienia Stowarzyszenia wraz z ponad 30 organizacjami w kraju do pilotażowego projektu realizowanego razem z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwem Infrastruktury, Komisją Europejską, Inicjatywą Jaspers i Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Dokument ten pozwoli szerzej spojrzeć na mobilność i transport publiczny. Ma być nowym podejściem do rozwoju transportu publicznego, uwzględniającym oczekiwania mieszkańców i koncentrującym się na mieszkańcach.

Podczas spotkania poruszano również sprawy związane z gospodarką wodną i zapobieganiem ewentualnym powodziom, czyli z szeroko rozumianym bezpieczeństwem mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

AB

Fot. Anna Błaszczyk

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe