Kalisz: Od kreacji do rzeczy

  • 03.07.2019, 05:12
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Od kreacji do rzeczy
W klimatycznych wnętrzach Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się kolejny już wernisaż "Od kreacji do rzeczy".

Studenci Pracowni Sztuk Projektowych WP-A UAM w Kaliszu zaprezentowali podczas wystawy swoje kolekcje ubrań oraz mniejsze koncepcje artystyczne w formie ubiorów, biżuterii i akcesoriów. Autorzy, projektując swe kolekcje, sięgnęli po motywy obecne w twórczości znanych artystów, ukraińską sztukę ludową, czy nawet klocki Lego. Inspiracją były też: rodzina, film Tima Burtona „Gnijąca panna młoda”, epoki historyczne i polska architektura. Zaprezentowano projekty biżuterii wykonane z nakrętek, cukru czy żelatyny.
Profesor Monika Kostrzewa zaprezentowała premierową kolekcję haftowanych tkanin i elementów aranżacji wnętrz projektu, inspirowaną drzewem jako symbolem życia i tożsamości. Wystawę wzbogaciły realizacje powstałe w ramach międzynarodowego projektu pt. „Kiecka”, prowadzonego pod kierunkiem dr hab. Moniki Kostrzewy, a które wykonał zespół studentów i wykładowców Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi w Turcji.
Wystawę będzie można oglądać do 30 września.
Fot: A. Tomaszewska

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe