Kalisz: Policjanci uratowali topiącego się 50-latka

  • 02.07.2019, 11:51
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Policjanci uratowali topiącego się 50-latka
Sprawne i szybkie działanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Opatówku pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który topił się w stawie. St. sierż. Damian Dzik oraz st. sierż. Marcin Młynek wyciągnęli na brzeg wycieńczonego 50-latka. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna po badaniach, trafił pod opiekę najbliższej rodziny.

29 czerwca br. kilka minut po godzinie 7:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Opatówku zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję do miejscowości Szałe. W trakcie dojazdu zostali zatrzymani przez zdenerwowanego mężczyznę, który oświadczył, że do pobliskiego stawu wpadł człowiek i tonie.
St. sierż. Damian Dzik oraz st. sierż. Marcin Młynek natychmiast udali się we wskazane miejsce. Funkcjonariusze błyskawicznie odnaleźli osobę, która znajdowała się w wodzie. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna wpadł w panikę i nie jest w stanie utrzymać się na powierzchni o własnych siłach. Policjanci z Opatówka natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Weszli do stawu, złapali topiącego się mężczyznę i doholowali do brzegu, gdzie czekały inne osoby. Ostatecznie, wspólnymi siłami udało się wyciągnąć wyczerpanego 50-latka na brzeg. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu.
Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu kaliskiego po badaniach trafił pod opiekę członków rodziny.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe