Powiat Kaliski: Biesiada w Opatówku

  • 02.07.2019, 06:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Biesiada w Opatówku
W Opatówku odbył Piknik Świętojański i Koncertu Orkiestr Dętych.

Piknik Świętojański oraz Koncert Orkiestr Dętych odbył się na placu przy stawach w Opatówku. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: burmistrz gminy Opatówek Sebastian Wardęcki oraz prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Bogdan Marszał.

Następnie plac przy stawach rozbrzmiał echem instrumentów dętych. Pierwsze utwory wspólnie wykonały 4 orkiestry z gminy Opatówek. Koncertowały orkiestry z Chełmc na czele z kapelmistrzem Jackiem Kapitaniakiem, z Rajska pod batutą kapelmistrza Adriana Wałowskiego oraz z Tłokini Wielkiej i Opatówka pod przewodnictwem Alicji Sobczak. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, a organizatorzy wręczyli symboliczne podziękowania i dyplomy. Po koncercie orkiestr na scenie zaprezentowała się Kapela ''Sami Swoi''. Piknik Świętojański zakończył się w rytmach tanecznych przebojów w wykonaniu wokalistów Studia Piano - Song.

Urokliwy teren wokół stawów przy ul. Poniatowskiego w Opatówku wypełniony został stoiskami, pośród których na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Wszyscy mogli skosztować kiełbasek i wielu innych grillowanych przysmaków przygotowanych przez jednostki OSP z: Borowa, Cieni Drugiej, Chełmc, Rajska, Opatówka, Tłokini Wielkiej, Porwit, Szałego oraz Sierzchowa. Nie zabrakło także domowych wypieków i słodkości. Dla najmłodszych przewidziano dmuchańce i zjeżdżalnie oraz kolejkę elektryczną.


 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe