Ostrów: Od 1 lipca nie kupimy biletu u kierowcy

  • 29.06.2019, 13:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Od 1 lipca nie kupimy biletu u kierowcy
Z początkiem czerwca w ostrowskich autobusach niskopodłogowych i przy poszczególnych przystankach pojawiły się biletomaty. Od pierwszego dnia lipca, poza szczególnymi przypadkami, zakup biletów u kierowcy będzie niemożliwy. Zachęcamy to zapoznania się z instrukcją zakupu biletu w biletomacie mobilnym zamontowanym w autobusie.

Miejski Zakład Komunikacji oferuje nowy sposób nabywania biletów za przejazdy poprzez ich zakup w  automatach biletowych. Urządzenia te pojawiły się w Ostrowie Wielkopolskim 1 czerwca b.r., warto podkreślić, że od początku lipca, zakup biletu u kierowcy będzie uniemożliwiony (z wyjątkiem nagłych sytuacji np. awarii automatu, czy jego brak w danym autobusie).
Biletomaty znajdują się w autobusach miejskich niskopodłogowych oraz w pobliżu przystanków autobusowych (ul. Głogowska, Plac 23 stycznia, ul. M.Konopnickiej, ul. Raszkowska oraz przy Centrum Przesiadkowym).
- Co ważne, urządzenia w autobusach przyjmują monety o nominale 0,10 gr; 0,20 gr; 0,50 gr; 1 zł, 2 zł i  5 zł oraz kartę zbliżeniową, natomiast w biletomatach stacjonarnych, znajdujących się przy przystankach, zapłacimy również banknotami o nominale 10zł, 20 zł, 50 zł, 100zł oraz kartą płatniczą. Automaty w przypadku płatności gotówką wydają resztę - tłumaczy Janusz Marczak, prezes MZK.
Należy pamiętać, że bilety zakupione w automatach znajdujących się w autobusach są już skasowane, natomiast bilety nabyte w biletomacie stacjonarnym należy skasować w kasowniku.
Zakup biletomatów to kolejny podjęty krok, który ma zachęcić mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do korzystania z transportu publicznego, który dzięki wprowadzanym zmianom staje się komfortowy i nowoczesny.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe