×

Powiat Kaliski: Festyn Rodzinny w Sierzchowie

  • 28.06.2019, 08:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Festyn Rodzinny w Sierzchowie
W Sierzchowie odbył się pierwszy Festyn Rodzinny. Inicjatorem i główną siłą napędową było Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie.

Goście mogli liczyć na atrakcje od godziny 15.00 do późnego wieczora. Był bogaty bufet z poczęstunkiem wytrawnym i słodkim, w tym pysznymi ciastami własnego wypieku oraz owocami i napojami, grill, lody, stoiska z popcornem i fontannami czekoladowymi. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka taneczna.

Dzieci cieszyły się dmuchanym zamkiem, malowanymi buziami, ogromnymi bańkami mydlanymi, wspólnym malowaniem farbami, balonikami formowanymi w różne kształty.

Niespodzianką była zabawa w kodowanie z robotem Photnon użyczonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Braci Gillerów w Opatówku.

Przygotowano konkursy i zabawy: na przykład w rozpoznawanie roślin czy też tzw. gorące krzesła. Do konkursu na rozpoznawanie smaków zaproszeni zostali Stanisław Suchecki - poprzedni sołtys Sierzchowa, Krystyna Stasiak – poprzednia wieloletnia przewodnicząca KGW Sierzchów, Krzysztof Tośta – prezes OSP Sierzchów oraz Jędrzej Zaczyk – prefekt parafii Rajsko. Z zawiązanymi oczyma dzielnie smakowali musztardę, sok z wiśni i podobne specjały.

Ważnym punktem programu były dwa mecze towarzyskie piłki nożnej: dzieci – mamy oraz młodzież – ojcowie.

Strażacy z OSP Opatówek i OSP Sierzchów przygotowali pokazy ratowniczo-gaśnicze: wzywanie pomocy w razie niebezpieczeństwa na drodze, uwalnianie ofiary z samochodu po wypadku, udzielanie pierwszej pomocy oraz gaszenie płonącego samochodu. Zostali nagrodzeni dużymi brawami.

Zaprezentowano także wianek świętojański, który został zgłoszony do konkursu dla KGW organizowanego przez Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zapraszamy także na portal Facebook, gdzie stworzono profil społecznościowy Nasz Sierzchów.

Do przygotowań obok członkiń i członków KGW i OSP Sierzchów włączyli się także niezrzeszeni mieszkańcy Sierzchowa. W różny sposób organizację wsparły: OSP Sierzchów, OSP Opatówek, Szkoła Podstawowa w Opatówku Filia w Sierzchowie, Sklep Zbigniewa Tomczaka w Sierzchowie, Piekarnia Państwa Mikołajczyków z Sierzchowa, Urząd Miejski Gminy Opatówek, Zakład Kasacji Pojazdów w Szulcu, Zakład Fryzjerski Partycji Janik, Colian sp. z o.o., Liliana Sieradzka z Rajska oraz wiele innych osób, którzy anonimowo podarowali słodycze i inne nagrody w konkursie lub wsparli pieniężnie.

Przygotowanie festynu i jego przebieg pokazał, że możemy czerpać przyjemność z bycia razem, wspólnej pracy i wspólnej zabawy. A jeszcze wyraźniej ukazało się to podczas…. solidarnego sprzątania po imprezie.

KGW Sierzchów dziękuje wszystkim, którzy w różny sposób wsparli organizację imprezy. Jest Was naprawdę wielu i macie wielkie serca.

 

Tekst/zdjęcia: Koło Gospodyń Wiejskich w Sierzchowie

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe