×

Ostrów: Prezydent Klimek z absolutorium

  • 27.06.2019, 20:35 (aktualizacja 29.06.2019, 14:11)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Prezydent Klimek z absolutorium
Prezydent Ostrowa Beata Klimek otrzymała absolutorium. - Absolutorium to nie tylko ocena pracy prezydenta miasta, ale także całego zespołu, który każdego dnia pracuje dla miasta realizując budżet. Bardzo się cieszymy, że decyzją radnych otrzymaliśmy absolutorium - podkreśla Beata Klimek.

Prezydent Beata Klimek podkreślała podczas sesji, że stara się pracować najlepiej jak potrafi dla Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto realizuje rekordowe inwestycje, pozyskuje rekordowe środki z funduszy zewnętrznych, wprowadza innowacje na skalę kraju.

- Budżet 2018 roku zrealizowany sprawnie i skutecznie przez prezydent Beatę Klimek zmienił nasze miasto na lepsze. Rok 2018 był kolejnym etapem dynamicznego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego w dziedzinie inwestycyjnej i społecznej - podkreślił radny Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu ,,Przyjazne Miasto" .

Za przyznaniem absolutorium zagłosowało 12 radnych. Za głosowali: Zygmunt Banasiak, Eżbeta Grocholska, Elżbieta Grochowska, Łukasz Jędrzejak, Joanna Lisiak, Jarosław Lisiek, Zygmunt Malik, Szymon Matyśkiewicz, Mateusz Nycek, Arkadiusz Sodkiewicz, Marek Śliwiński, Radosław Torzyński. Przeciw głosowali radni Platformy Obywatelskiej, a wstrzymali się od głosu radni Prawa i Sprawiedliwości.

- Nasze miasto się zmienia. Dostrzegają to goście odwiedzający Ostrów Wielkopolski, ale także zauważają to sami mieszkańcy. Podczas spotkań ostrowianie mówi mi o tym, a także podpowiadają jak możemy uczynić Ostrów jeszcze bardziej przyjaznym. Wszystkie te rozmowy i słowa wsparcia są dla mnie bardzo ważne i dodają mi skrzydeł do stawiania sobie kolejnych ambitnych celów - dodaje Beata Klimek.

Podczas absolutoryjnej sesji po zmianach w prawie po raz pierwszy podjęto uchwałę Rady Miejskiej sprawie zasad Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zastrzeżenia zgłosił Klub Koalicji Obywatelskiej, jednak w toku dyskusji zostały one odrzucone przez większość pozostałych radnych.

- W nowych zasadach OBO warto pozytywnie zauważyć przeniesienie zadań oświatowych do oddzielnej kategorii oraz wydzielenie specjalnej puli na społeczne zadania rewitalizacyjne - wskazał radny Mateusz Nycek, wiceprzewodniczący Klubu ,,Przyjazne Miasto"

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
awer
awer 27.06.2019, 21:34
tylko inwestycji brak

Pozostałe