Kalisz: Z fałszywym prawem jazdy

  • 27.06.2019, 07:09
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Z fałszywym prawem jazdy
Zarzut przestępstwa usłyszał 41-letni mieszkaniec Kalisza, który podczas kontroli drogowej posłużył się fałszywym prawem jazdy. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został wylegitymowany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego ponieważ nie zastosował się do znaku „zakaz zatrzymywania się”.

Policjanci z drogówki zauważyli zaparkowany pojazd marki Renault w miejscu niedozwolonym. Postanowili interweniować i przeprowadzić kontrolę drogową. Kierowca pojazdu został wylegitymowany. 41-latek podczas czynności przekazał funkcjonariuszom m.in. dokument prawa jazdy. Blankiet już na pierwszy rzut oka budził zastrzeżenia co do jego autentyczności. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, prawo jazdy było podrobione. Ja k wykazał sprawdzenie w systemach kaliszanin nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ostatecznie 41-latek przyznał, że prawo jazdy jest fałszywe. Tłumaczył, że za zakupił je kilka miesięcy wcześniej za pośrednictwem internetu.

Mężczyzna został zatrzymany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe