Koszykówka: Mecz o Suzuki Superpuchar Polski w Kalisz Arena

  • 26.06.2019, 18:05 (aktualizacja 29.06.2019, 14:11)
  • Ryszard Binczak
Koszykówka: Mecz o Suzuki Superpuchar Polski w Kalisz Arena
Spotkanie o Suzuki Superpuchar Polski pomiędzy mistrzem Polski Anwilem Włocławek a zdobywcą Suzuki Pucharu Polski Arged BM Slam Stalą Ostrów zostanie rozegrane w hali Kalisz Arena, 25 września br. Stawką meczu jest trofeum im. Adama Wójcika. Współorganizatorami wydarzenia są aglomeracja kalisko-ostrowska oraz Energa Basket Liga.

Mecz o Suzuki Superpuchar Polski to tradycyjna inauguracja sezonu Energa Basket Ligi. Tym razem zagrają w nim Anwil Włocławek, mistrz kraju, oraz Arged BM Slam Stal Ostrów, zdobywca Suzuki Pucharu Polski. Drużyny powalczą o trofeum im. Adama Wójcika - legendy polskiej koszykówki. Spotkanie odbędzie się w środę, 25 września 2019 roku, w hali Arena Kalisz. Współorganizatorami meczu są aglomeracja kalisko-ostrowska oraz Energa Basket Liga.  Transmisję będzie można zobaczyć na sportowych kanałach Polsatu. 
- Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem nowego sezonu Energa Basket Ligi zobaczymy wielki koszykarski hit. Spotkanie o Suzuki Superpuchar Polski pomiędzy czołowymi zespołami minionych rozgrywek - Anwilem a Arged BMSlam Stalą - to gwarancja wysokiego poziomu i ogromnych sportowych emocji. Jestem przekonany, że gościnne miasto Kalisz okaże się doskonałym gospodarzem dla tak prestiżowego meczu - mówi Radosław Piesiewicz, prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki. 
- Bardzo cieszę się, że Kalisz będzie gospodarzem tego wielkiego sportowego święta. W naszym mieście jest mnóstwo pasjonatów koszykówki, w wykonaniu zarówno klubów NBA, jak i drużyn Energa Basket Ligi. Kalisz to też miasto znakomitych dunkerów. Jestem więc przekonany, że organizacja u nas meczu o Superpuchar to gwarancja fantastycznej atmosfery na trybunach - zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. 
- Jesteśmy dumni z naszej drużyny. Najpierw zdobyła ona trzecie miejsce, później wicemistrzostwo, a teraz zdobyła Puchar Polski. To znakomita wizytówka naszego miasta. Gratuluję jednocześnie Anwilowi Włocławek tytułu mistrza Polski. Jestem przekonana, że mecz o Superpuchar będzie świetnym widowiskiem i znakomitą promocją koszykówki. Jednocześnie cieszę się, że zorganizujemy ten mecz wspólnie w aglomeracji kalisko-ostrowskiej - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 
W poprzednim sezonie po trofeum sięgnął Polski Cukier Toruń, który po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał w Gnieźnie Anwil Włocławek 72:68. Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) tamtego meczu został wybrany reprezentant Polski Karol Gruszecki.
Puchar im. Adama Wójcika składa się z pięciu ramion symbolizujących pięciu zawodników na boisku oraz korony, która jest nawiązaniem do historycznego wyczynu śp. Adama Wójcika - jako pierwszy w historii zawodnik Polskiej Ligi Koszykówki przekroczył granicę 10 tysięcy punktów. Piłka znajduje się w sercu pucharu, dla podkreślenia znaczenia koszykówki w jego życiu. Trofeum jest wykonane ręcznie ze stali, pokryte mosiądz patyną, polerowane, osadzone na granitowej podstawie. Zostało przygotowane na specjalne zamówienie, zgodnie z projektem zaakceptowanym przez żonę śp. Adama Wójcika. Puchar został wykonany przez Andrzeja Batorskiego, artystę - metaloplastyka, znanego i cenionego w kraju, a także za granicą. Projekt opracowała Wioleta Spychalska-Sztanga.

Marka Suzuki jest Sponsorem Tytularnym Suzuki Superpucharu Polski i Suzuki Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. Ponadto jest Sponsorem Głównym Reprezentacji Polski Koszykarzy i Koszykarek oraz Sponsorem Oficjalnym Energa Basket Ligi w ekstraklasie mężczyzn i kobiet. Sponsorem Tytularnym rozgrywek Energa Basket Ligi jest Grupa Energa.
za: www.plk.pl

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe