Kalisz: Rażąco przekroczyli prędkość. Stracili prawa jazdy

  • 25.06.2019, 07:27
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Rażąco przekroczyli prędkość. Stracili prawa jazdy
Tylko jednego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Jak widać jeszcze nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zdają sobie sprawę, że brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W minioną sobotę tj. 22 czerwca br., zatrzymali prawa jazdy dwóm lekkomyślnym kierowcom, którzy w rażący sposób przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze namierzyli obu kierowców patrolujący ulicę w nieoznakowanym radiowozie wyposażonym w wideorejestrator. W pierwszym przypadku okazało się, że 24-letni kierowca seata w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędził z prędkością 123 km/h. Drugi z kierowców – 29-latek, jechał nissanem w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h.
W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyznom dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Obaj będą mogli je odzyskać dopiero za trzy miesiące.

 Przypominamy !
Kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy - ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.
KMP Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe