×

Ostrów: Duda w Ostrowie

  • 24.06.2019, 17:59 (aktualizacja 25.06.2019, 19:14)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Duda w Ostrowie
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, 24 czerwca, złożył wizytę w Ostrowie Wielkopolskim. Mieszkańcy zgotowali mu gorące przyjęcie i odśpiewali 100 lat.

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził w miniony poniedziałek Ostrów Wielkopolski. Wizyta prezydenta w w Ostrowie rozpoczęła się od rozmów z przedstawicielami samorządu w ratuszu. Po oficjalnych rozmowach w ratuszu Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu na Rynku. Podczas swojego wystąpienia przypomniał o historii Ostrowa oraz Wielkopolski. Mówił jak wielką rolę odegrali mieszkańcy Ostrowa w przyłączeniu tych ziem do odradzającej się Polski.

- Bardzo się cieszę, że pamiętacie o swoich bohaterach, że mówicie o nich swoim dzieciom i wnukom – mówi prezydent RP. – To ważne, że wychowujecie młode pokolenie w duchu patriotyzmu.

Andrzej Duda mówił także o sprawach aktualnych. O tym, że Polacy tak gremialnie wzięli udział w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Bo przecież to przez nas wybrani kandydaci mają zmieniać Europę, by nam wszystkim żyło się w niej jak najlepiej – mówi Andrzej Duda. – Dziś nie trzeba walczyć już z broną w ręku, ale z długopisem przy urnie wyborczej. Jeśli chcemy, by liczono się z nami w Europie i na świecie, to musimy robić wszystko, by nasze państwo było coraz silniejsze. Bo tylko z silną Polską będą się wszyscy

Prezydent przypomniał także o programach, które wprowadził rząd PiS z myślą o zwykłych mieszkańcach Polski m.in. o 500+.

Do wizyty głowy państwa przygotowywali się także przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości. Na jednym z portali na stronie Ostrowski Spacer Protestacyjny ,, Łańcuch Światła’’ nawoływali, by na spotkanie z prezydentem przyjść z Konstytucją RP oraz białymi różami symbolizującymi wolność i pokój. W ten sposób chcieli przekazać prezydentowi Andrzejowi Dudzie swoje ,,nie’’ dla łamania Konstytucji.

- Prezydent przysięgał na tę Konstytucję dodając na końcu jeszcze słowa ,,tak mi dopomóż Bóg" i co zostało z tej przysięgi? – mówi jeden z protestujących.

Zdaniem protestujących obecna władza naruszyła minimum trzynaście artykułów Konstytucji m.in. W sprawie nieusuwalności sędziów, usunięcia I Prezes Sądu Najwyższego przed końcem kadencji, czy nie publikowanie wszystkich orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego,

- Nie jestem zwolennikiem PiS i nie głosowałem na tą partię, ale gdy przyjeżdża do mojego miasta prezydent Polski, to należy mu się szacunek bez względu na to, z jakiej wywodzi się opcji politycznej – mówi jeden z młodych mieszkańców Ostrowa.

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
benol
benol 24.06.2019, 23:48
Dobrze, że ta łajza była w Naszym mieście tak krótko.

Pozostałe