Kalisz: Franciszkanie bez tajemnic

  • 24.06.2019, 11:23
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Franciszkanie bez tajemnic
W minioną sobotę Franciszkanie zaprosili na zwiedzanie kościoła i klasztoru. Kaliszanie i turyści mogli zajrzeć do niedostępnych na co dzień zakamarków.

Przewodnicy PTTK zapoznali zwiedzających z historią kościoła, klasztoru męskiego i żeńskiego. Obrazy po renowacji, unikatowe malowidło św. Krzysztofa i okno gotyckie zewnętrzne w szczycie kościoła należały do najciekawszych atrakcji sobotniej wizyty w świątyni i klasztorze.

Zwiedzający obejrzeli także zdjęcia z podziemi klasztoru (krypty) pod prezbiterium oraz świątyni przed remontem.
W ramach IV Weekendu na Szlaku Piastowskim turyści mogli również odwiedzić Centrum Kaliskich Legend i Baśni oraz Lokacji Miasta w Baszcie Dorotce wraz ze Skarbcem Sanktuarium Św. Józefa, a także wybrać się na przejażdżkę zabytkowym Jelczem Cabrio.
KC
Fot. Magdalena Bartnik 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe