Ostrów: Ostrów otwarty na niepełnosprawnych

  • 22.06.2019, 17:56
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów otwarty na niepełnosprawnych
W Poznaniu odbyła się gala IX edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami”. Już po raz kolejny został wyróżniony w tym konkursie za rozwiązania wspierające osoby niepełnosprawne.

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu. Udział w nim mogły wziąć  m.in. organizacje pozarządowe, instytucje, jednostki samorządu terytorialnego, które w 2018 i/lub 2019 roku zrealizowały na terenie Województwa Wielkopolskiego działania na rzecz wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W ramach konkursu wyróżniano np. akcje społeczne, projekt społeczny, kampanię społeczną, usługi.
Ostrów Wielkopolski został dostrzeżony przez organizatorów konkursu już po raz kolejny. Tym razem za Ostrowską Mapę Barier Architektonicznych.
- Mapa ta powstała w ramach działań powołanego przeze mnie Zespołu ds. Likwidacji Barier Architektonicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Twórcą mapy i jej administratorem jest członek Zespołu pan Dariusza Peśla – osoba niepełnosprawna, poruszająca się na wózku inwalidzkim, doskonale znająca problemy, z którymi na co dzień zmagać się muszą osoby na wózkach. Głównym celem naszej mapy jest pomoc i ułatwienie w uzyskaniu informacji teleadresowych, zlokalizowaniu i rozpoznaniu pod kątem dostępności obiektów - przede wszystkim użyteczności publicznej -  na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.
Ostrowska mapa uwzględnia szczególne potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych oraz z dysfunkcjami spowodowanymi niepełnosprawnościami narządu ruchu lub wiekiem.
- Mapa ma na celu przeciwdziałanie społecznemu wykluczeniu i dyskryminacji osób z dysfunkcjami oraz poprawę dostępności wolnej od barier architektonicznych i funkcjonalnych przestrzeni publicznej Ostrowa Wielkopolskiego - dodaje Małgorzata Pawlik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe