Aglomeracja: Jak młodzież spędzi wakacje w Ostrowie i Kaliszu?

  • 21.06.2019, 08:44
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Jak młodzież spędzi wakacje w Ostrowie i Kaliszu?
Wakacje dla młodzieży oznaczają czas wolny od szkoły, jednak niekoniecznie od nauki. Wielu młodych podczas wakacji kształci się w we własnym zakresie, bądź przygotowuje się do egzaminów poprawkowych. Niektórzy wyjeżdżają w inne części Polski lub za granicę, ale większość spędza ten czas w Ostrowie i Kaliszu.

- Na wakacje zostaję w Ostrowie z rodziną. W wolnym czasie będę chodzić pływać na basen  i spotykać się ze znajomymi. Głównie spotykamy się na polanie w parku, robimy sobie zdjęcia i gramy w różne gry. Wieczory zazwyczaj spędzamy w barze Klinika na rynku, albo w Retrospekcji. Czasami imprezujemy też w klubie Venus – mówi 18 letnia Kasia.
Młodzi ludzie  lubią imprezować, a Ostrów  i Kalisz dają im do tego wiele możliwości. Bar Klinika i pub Retrospekcja  to jedne z najczęściej wybieranych przez nich miejsc w Ostrowie. Spotykają się w mniej lub bardziej licznych grupach i razem spędzają czas. Popularne miejsca spotkań młodych w Ostrowie to również klub Fanaberia, Stara Przepompowania, Venus.
Kluby i bary w Kaliszu nie są tak często wybierane przez młodych, jak te w Ostrowie, jednak sporą popularnością cieszy się klub Kaliszfornia i pub Urwany Film. Poza imprezowaniem, młodzież chętnie spędza czas na powietrzu, ostrowskie Piaski stanowią idealne miejsce do korzystania z letniej pogody. Spotkania odbywają się też na polanie w parku miejskim.
Niestety wakacje nie wszystkim kojarzą się z odpoczynkiem od pracy i stresu. Niektórzy uczniowie znaczną część swoich ferii letnich muszą poświęcić nauce do egzaminów poprawkowych w sierpniu.
- Matematyka od zawsze sprawia mi  trudności, ale nie myślałem że będę miał z niej poprawkę. Całe ubiegłe wakacje musiałem zmarnować na naukę i chodzeniem na korepetycje. Rodzice byli na mnie wściekli, ale na szczęście zaliczyłem. W tym roku udało mi się zdać bez problemu, nie chciałbym drugi raz mieć zmarnowanych wakacji. Teraz zamierzam mieć jak najwięcej ruchu, będę chodzić do ostrowskiego Parku Trampolin, parku linowego, jeździć do aquaparku w Kaliszu, no i spotykać się ze znajomymi – mówi 17 letni Dominik.
Młodzież na wakacje często podejmuje się też pracy sezonowej, z myślą o uniezależnionym od rodziców źródle zarobku, a  miejsc pracy nie brakuje.
Ostrów Wielkopolski i Kalisz dają młodym wiele możliwości na spędzenie wakacji, w aktywny, bądź bardziej leniwy sposób. Niezależnie od planów,  niemal wszyscy uczniowie cieszą się z nadejścia przerwy od szkoły i mimo różnych obowiązków, liczą na odpoczynek.
VIKI

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe