Szachy: Triumfują w Wielkopolsce. Znakomite starty kaliskich szachistów

  • 21.06.2019, 08:19
  • Ryszard Binczak
Szachy: Triumfują w Wielkopolsce. Znakomite starty kaliskich szachistów
Reprezentanci KTS Kalisz znakomicie spisali się na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach. Podczas zawodów, które rozegrane zostały w Sypniewie, zdobyli najwięcej medali ze wszystkich klubów szachowych w województwie.

W trwającym od 14 do 18 czerwca turnieju, we wszystkich kategoriach wiekowych zagrało ponad 260 młodych wielkopolskich szachistów, a wśród nich 17 reprezentantów Kaliskiego Towarzystwa Szachowego. Złote medale wywalczyli: Gabriela Zawadzka w grupie D9, Zuzanna Jędrzejewska w D13, Paweł Jędraszek w C13 i Weronika Wawrzyniak w D15. Srebrny medal zdobył Oskar Dixa (C17), a brąz Diana Franek (D15). Dodatkowo,na nagrodzonych miejscach znaleźli się też Piotr Sibila – szósty w grupie C9, Ewa Barwińska piąta w C17 (Ewa zagrała z wyższej grupie wiekowej i to razem z chłopcami) oraz Michał Grzegorski - 6. miejsce w C17. Awanse do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów i Młodzików wywalczyli również: Anna Jeziorska, Emilia Jeziorska, Antonina Skorupa i Piotr Sibila. Wyższe kategorie szachowe zdobyli: Ewa Barwińska – norma kandydata na mistrza, Diana Franek – I kategoria szachowa i Gustaw Piotrowski – III kategoria szachowa.

 

Wyjazd szachistów KTS Kalisz na turniej w Sypniewie dofinansowany został ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2019 rok.

 

www.kalisz.pl , fot. KTS Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe