Ostrów: Fałszywy hydraulik okradł seniorkę

  • 21.06.2019, 05:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Fałszywy hydraulik okradł seniorkę
Mężczyzna informując, że jest hydraulikiem wszedł do mieszkania pod pozorem sprawdzenia czystości wody. Oszust okradł seniorkę na kwotę 9 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny otrzymali zgłoszenie o kradzieży metodą „na hydraulika”. Jak ustalili, mężczyzna który oszukał 82-letnią mieszkankę gminy Sośnie, wszedł do mieszkania przedstawiając się jako „specjalista hydraulik”. Oszust tłumaczył, że chce pobrać próbki wody do badań, ze względu na jej zanieczyszczenie. Z informacji wynika, że gdy pokrzywdzona wraz z mężczyzną wlewała wodę do miski, inna kobieta wykorzystując nieuwagę 82-latki weszła do jej mieszkania i ukradła pieniądze. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono na 9 tysięcy złotych.
Policja ciągle przypomina i informuje o działaniach oszustów wprowadzających mieszkańców w błąd i sposobach ich działania. Policjanci spotykają się z osobami starszymi i przedstawiają im sposoby działania oszustów. Niestety, niektórzy tracą czujność, co skrzętnie wykorzystują przestępcy wzbogacając się cudzym kosztem.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe