Kalisz: Filmowe sukcesy kaliszanina Grzegorza Paprzyckiego

  • 18.06.2019, 10:52 (aktualizacja 19.06.2019, 13:39)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Filmowe sukcesy kaliszanina Grzegorza Paprzyckiego
Film „Mój kraj taki piękny”, wyreżyserowany przez kaliszanina Grzegorza Paprzyckiego, zwyciężył w konkursie polskim w ramach 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Grzegorz Paprzycki jest kaliszaninem. Studiuje reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jego filmy są pokazywane podczas wielu festiwali i biorą udział w licznych konkursach.
„Mój kraj taki piękny” to dokumentalny film krótkometrażowy, poruszający temat nacjonalizmu i ruchu antyfaszystowskiego. . Reżyser za swoje dzieło otrzymał Złotego Lajkonika. Złoty Lajkonik jest prestiżową nagrodą, bo przyznawaną podczas najważniejszego filmowego festiwalu w Polsce. Grzegorz Paprzycki otrzymał także wyróżnienie podczas Gdańsk DocFilm Festival za „Czarnobóg”. Natomiast film „We wsi gadają” zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Film z Europy Wschodniej na 42. Festiwalu Grenzland-Filmtage w Niemczech.
AB
Fot. Kamila Szatan 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe