Ostrów: Oznakuj swój rower i odbierz odblaskową kamizelkę

  • 05.04.2017, 13:57
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Oznakuj swój rower i odbierz odblaskową kamizelkę
Strażnicy miejscy wznawiają akcję profilaktyczną pod nazwą „Lepiej widoczny, bardziej bezpieczny” mającą na celu poprawę bezpieczeństwa i widoczności rowerzystów.
W sobotę, 8 kwietnia br., w komendzie Straży Miejskiej w godzinach od 10.00 do 13.00 każdy rowerzysta będzie mógł bezpłatnie oznakować swój rower, jak również bezpłatnie otrzymać kamizelkę odblaskową czy opaskę. Podobnie jak w roku ubiegłym, jest tylko jeden warunek – po odbiór kamizelek i elementów odblaskowych należy przyjechać rowerem. Na cyklistów czeka 130 kamizelek odblaskowych w rozmiarze „L” i 70 w rozmiarze „XL”. Są osoby, które również w okresie zimowym korzystają z jednośladów, jednak nadejście wiosny sprawia, że coraz więcej osób korzysta z rowerów dojeżdżając do pracy, na zakupy czy udając się na przejażdżki rodzinne w dni wolne. Zanim wyjedziemy na drogę, pamiętajmy o sprawdzeniu stanu technicznego naszego jednośladu, sprawności jego hamulców, świateł, odblasków i innych elementów wyposażenia. Istotnym jest również przypomnienie sobie obowiązujących przepisów drogowych. Pamiętajmy, że w przypadku korzystania ze wspólnej drogi dla rowerów i pieszych, rowerzysta jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszemu. Szczegółowe informacje dotyczące przepisów w zakresie ruchu rowerów i motorowerów zawarte są w art. 33 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Warto również pomyśleć o kaskach ochronnych czy kamizelkach odblaskowych, które znacząco wpływają na nasze bezpieczeństwo i poprawiają naszą widoczność na drodze. Widząc elementy odblaskowe, kierowcy samochodów są w stanie szybciej reagować. Osoby, które nie będą mogły skorzystać z możliwości oznakowania swojego roweru w dniu 8 kwietnia, będą mogły to uczynić na festynach miejskich czy osiedlowych oraz w komendzie Straży Miejskiej, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z dyżurnym. Fot. UM Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe