Powiat Kaliski: Złote pary świętowały w Opatówku

  • 17.06.2019, 07:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Złote pary świętowały w Opatówku
Na zaproszenie burmistrza Sebastiana Wardęckiego, osiemnaście par małżeńskich z gminy Opatówek wzięło udział w uroczystości Złotych Godów i uhonorowanych zostało Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Bezsprzecznie jest to rocznica szczególna, która zasługuje, by obchodzić ją z należnym szacunkiem i godnością. Jubilaci przeszli ze sobą bardzo długą drogę "na dobre i na złe", drogę, która przed 50 laty została przypieczętowana aktem małżeństwa, a dzięki zrozumieniu, miłości i wytrwałości - okazała się słuszna.

Zorganizowaną przez opatówecki samorząd i Urząd Stanu Cywilnego ceremonię wręczenia medali poprowadził burmistrz Sebastian Wardęcki, który zebranym jubilatom złożył życzenia. W uroczystości udział wzięli i życzenia złożyli również sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Opatówku Beata Berezowska oraz rodziny jubilatów. Oficjalna część uroczystości zakończyła się występami artystycznymi w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola ''Wesoły Smyk'' w Opatówku. Zgromadzonych gości podjęto tradycyjną lampką szampana oraz wspaniałym tortem.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe