Ostrów: Dzielnicowi dla bezpieczeństwa dzieci w sieci

  • 05.04.2017, 13:04
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dzielnicowi dla bezpieczeństwa dzieci w sieci
W Szkole Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z dzielnicowymi ostrowskiej komendy. Spotkanie dotyczyło przemocy w Internecie. Policjanci tłumaczyli młodym ludziom, że świat wirtualny poza wieloma walorami rozrywkowymi, informacyjnymi czy też edukacyjnymi to również źródło zagrożeń, o których należy pamiętać.
Z problemem cyberprzemocy we współczesnym świecie boryka się całe społeczeństwo, dlatego też bardzo ważne jest uświadamianie użytkownikom jak rozpoznawać wirtualne niebezpieczeństwo i jak radzić sobie z nim w przypadku, gdy staniemy się jego ofiarą. Już coraz młodsi uczniowie wkraczają w ten wirtualny świat, który poza zabawą niestety może stać się źródłem wielu zagrożeń, o występowaniu których nie zawsze internetowi użytkownicy wiedzą. To właśnie podczas spotkań profilaktycznych prowadzonych w szkołach policjanci ostrowskiej komendy uświadamiają młodym ludziom, że niekiedy niewiele trzeba, by wejść z konflikt z prawem, a skutki niewłaściwych decyzji mogą zadecydować o ich przyszłości i dalszym życiu. Wczoraj, 3 kwietnia dzielnicowi asp. sztab. Maciej Dobroś oraz st. sierż. Paulina Kozłowska spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 4, policjanci omówili najczęściej występujące formy i cechy cyberprzemocy jednocześnie wskazując jak można radzić sobie z tym zjawiskiem, a przede wszystkim gdzie można szukać pomocy. KPP Ostrów Fot KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe