Powiat Kaliski: Muzeum z nagrodą

  • 17.06.2019, 07:10
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Muzeum z nagrodą
W Osiecznej koło Leszna wręczono nagrody Izabella, które stanowią swoiste docenienie całorocznej pracy muzealników. W tym roku, w gronie nagrodzonych placówek znalazło się Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Muzeów Wielkopolskich.

Kolejna edycja konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku pokazała, że muzea nieustannie się zmieniają i rozwijają, a praca muzealników zasługuje na szczególne docenienie. Konkurs o nagrodę Izabella ma na celu wybór i promocję najwybitniejszych dokonań z zakresu działań muzealniczych regionu. Wyróżnia instytucje muzealne, autorów oraz realizatorów najlepszych wydarzeń muzealnych.
W gronie nagrodzonych znalazło się także Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Kapituła Konkursowa doceniła działalność tej instytucji, przyznając dwa wyróżnienia w dwu kategoriach: działalność wystawiennicza za realizację wystawy czasowej „Dawnej fonii czar. Wystawa sprzętu radiofonicznego i telewizyjnego”  oraz w kategorii konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje za projekt „Konserwacja urządzenia do produkcji napojów gazowanych z lat 20. XX w. firmy H. Cegielski”.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe